יצירת קשר


5 טיפים לשמירה על שיער בריא ומלא ברק


כולנו רוצות שיער יפה ומטופח. לחלקנו זה בא באופן טבעי, ולאחרות זה כרוך בעבודה קשה... אם את נמנית בין אלה שהשיער שלהן "עושה להן ברוגז" כל יום מחדש, קבלי 5 עצות, שיעזרו לך ליצור מראה בריא ומטופח.

1. כמה לחפוף?

אם תערכו סקר ותשאלו נשים מהי התדירות המומלצת לחפיפה, תקבלו תשובות מגוונות. חלק גדול מהנשים מאמינות שאסור לחפוף על בסיס יומיומי כי זה מזיק לשיער, וחלקן סבורות שחובה חפוף מדי יום כדי למנוע מהשיער להיות שומני. אז מה נכון? התשובה תלויה בסוג עור הקרקפת ובסוג השיער. אין כלל מוביל לתדירות החפיפה, וצריך להחליט מתי לחפוף לפי מראה השיער, סוג עור הקרקפת (יבש או שומני) וסוג השיער (מתולתל, דק, עבה, חלק, צבוע, גוונים, טבעי וכד`). למשל במקרה של קרקפת שומנית וקצוות שיער יבשים, מומלץ לחפוץ פעמיים עד 3 בשבוע. בד"כ כשהקרקפת מפרשה את השומן, השיער מקבל מראה שומני ומגיע הזמן לחפוף. כמו כן , מעבר לתדירות החפיפה, חשוב להקפיד על התאמת מוצרי השיער, והשמפו במיוחד, לסוג השיער ולעור הקרקפת. במקרה של עור קרקפת רגיל, כדאי לחפוף כ-3-4 בפעמיים בשבוע, במקרה של קרקפת יבשה-להקפיד על שמפו שעשיר בחומרים מזינים, ובמצב של קרקפת רגישה שנוטה לאדמומיות כדאי להשתמש בשמפו בעל חומרים מרגיעים כמו פירוקטון-אולמין ושמן עץ התה

2. להסתרק על יבש

רובנו נוטות להסתרק מיד אחרי החפיפה, אך מומלץ לחכות בסבלנות עד שהוא מתייבש ורק אז להסתרק.

3. חשיבות איכות מברשת השיער

מומלץ להשתמש במברשת שיער מקצועית שאינה פוגעת בעור הקרקפת וממריצה את מחזור הדם בזמן הסירוק.

4. טיפול בקצוות מפוצלים

קצוות מפוצלים ניתנים לשיקום בעזרת מוצרים ייעודיים כמו סרומים, קרמים לאיטום קצוות. ישנם מקרים בהם הספר הוא האופציה הטובה ביותר לשיקום.

5. איסוף שיער

פעולה פשוטה ויומיומי כמו איסוף לא נכון של השיער יכולה להזיק הרבה יותר ממה שנדמה לנו. הימנעו מאיסוף השיער בגומיות חזקות הגורמות לשיער להיתלש כשמסירים אותן או בכל אביזר אחר שמצמיד את השיער לקרקפת ולא נותן לו לנשום.

שרון לוי - מעצב שיער ותסרוקות כלה.