יצירת קשר


טיפול בכסיסת ציפורניים לפני החתונה


כסיסת ציפורניים היא אחת מהתופעות הבולטות ביותר של התמכרות אצל אנשים בגילאים שונים, ואחת מן הקשות ביותר לגמילה ומיגור התופעה. יחד עם זאת, הנזקים שהיא מביאה עימה מצריכים מאותו אדם "מכור" לנקוט כל פעולה אפשרית על מנת להיגמל מן ההרגל השלילי הזה.

האמת היא, כי דרכים אלטרנטיביות לביצוע גמילה מכסיסת ציפורניים מפגישות בין אלמנטים פסיכולוגיים לצעדים פרקטיים. אך יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הפסקת כסיסת ציפורניים צריכה בסופו של דבר להתבצע על ידי גורם מקצועי אשר יש לו את הניסיון והידע הנדרשים לטיפול נכון ויסודי בבעיה ובעיקר בגורמים לה. יש לציין, כי גם אם בהתחלה ישנו חשש או בושה מפנייה אל קבלת ייעוץ, רק אבחון מלא וזיהוי של הגורמים אשר מביאים לכסיסת ציפורניים ישיג עבורכם את התוצאות. מצד שני, אם אתם מעוניינים להתחיל בגמילה עצמאית ורק לאחר מכן לפנות אל טיפול מקצועי כזה או אחר, כדאי שתכירו מספר אמצעי פעולה שניתן לנקוט בהם בדרך לגמילה .

הכירו בבעיה שלכם

הצעד הראשון להתמודד עם בעיית כסיסת ציפורניים הוא להכיר בקיומה. נסו לצלם את הציפורניים האכולות שלכם, בקשו מחברים או בני משפחה להעיר לכם לעיתים קרובות וקבעו יום ושעה בהם אתם מפסיקים אחת ולתמיד עם ההרגל המגונה. הצעד הבא יהיה לדמיין את עצמכם עם ציפורניים בריאות לחלוטין : בקרב נשים וגברים באחד, ההשלכות האסתטיות של כסיסת ציפורניים עשויות להיות מרחיקות לכת. אל תתנו לעצמכם להגיע למצב בלתי הפיך ועזרו לביטחון העצמי עם דמיון מודרך .

התחילו בהגנה על ציפורן אחת

התחילו בהגנה על ציפורניים מסוימות בלבד. בצורה כזו תוכלו לזהות את ההבדלים בין ציפורניים מכורסמות לכל שאר הציפורניים שלכם, ולעודד את עצמכם להמשיך ולהגן על ציפורניים נוספות בהמשך. במקביל, נסו ללעוס מסטיק או להעסיק את עצמכם גם בזמני מתח וחרדה על מנת להסיח את דעתכם מפעולת הכרסום. חשוב להבין, כי גמילה מכסיסת ציפורניים חייבת להיות מלווה בעבודה מנטאלית רצינית. אל תוותרו לעצמכם ונסו להימנע מלחשוב על כפות הידיים שלכם .

מזון עשיר והרגלים אחרים

הפסקת כסיסת ציפורניים יכולה להתבצע במקביל לאכילת מזונות עשירים בסידן ובמגנזיום. תכונות אלו מתקנות את הציפורניים וגורמות להן לגדול בצורה בריאה וחזקה. לבסוף, מצאו הרגל אחר אשר יחליף את כסיסת הציפורניים : תיפוף, ישיבה בחיבוק, ידיים בכיסים או כל דבר אחר אשר יעשה את העבודה.