יצירת קשר


לחץ נפשי לפני חתונה


לחץ נפשי יכול להיגרם ממגוון רחב של סיבות שונות אשר משפיעות על כל אדם בצורה אחרת. יש אירועים מרכזיים, יש משניים, יש סיבות כאלה ואחרות וחשו לדעת מה המקור ללחץ.

לחץ נפשי לפני חתונה

ישנו מגוון גדול מאד של אירועים כאלה ואחרים אשר יכולים לגרום לתחושת דחק איומה אצל אנשים שונים ללא יכולת לשלוט בטווח הרגשות השליליים שנוצרים כתוצאה מכך למרבה הצער. חשוב מאד לזכור ולהבין היטב כי סטרס אינו מעיד בהכרח על משאבים נפשיים לקויים כל שהם אצל אותם אנשים אשר סובלים מן התופעה הבעייתית מאד הזו, אלא נגרם כתוצאה מחוסר איזון כזה או אחר. סוג כזה של חוסר איזון יכול להיות מטופל באמצעות שיטות טיפול שונות אשר קיימות כיום ברחבי העולם, כאשר אחת מן הבולטות והמצליחות ביותר ביניהן היא כמובן שיטת טיפול בסטרס - HSC. בעת טיפול בלחץ נפשי הדגש הוא על שימוש במשאבים הפנימיים. ההבדלים בין סוגי האירועים אשר מצריכים טיפול בלחץ נפשי לא תמיד רלוונטיים לצורך העניין, אך חשוב מאד לסקור אותם על מנת להבין מה המקור לתסמינים אלו על מנת להתקדם בהצלחה במסגרת הטיפול אשר מוצע לאותם אנשים .

מה הם אירועים משני חיים ?

טראומות ואירועים משני חיים הם הגורמים העיקריים למצבים שונים כאלה ואחרים של לחץ נפשי. בקטגוריה של טראומות ניתן למנות מקרים שונים כגון תאונות דרכים, רגישות לאירועים אשר התרחשו בילדות או תחושות עזות אשר מתעוררות כתוצאה ממלחמה. לעומת זאת, אירועי משני חיים יכולים להיות כאלו אשר משפיעים על צד אחר, כגון בן זוג או בני משפחה. האיזון הנפשי של אדם אשר חווה אובדן עשוי להתעורר ולהביא אותו לכדי מצבים שונים קיצוניים של לחץ נפשי ותופעות כגון כאבי ראש, כסיסת ציפורניים לא רצויים כמובן .

כרוניקה של לחץ נפשי

גם מצבי קושי כרוניים עשויים לחייב טיפול בלחץ נפשי. במסגרת המצבים הללו אפשר לכלול כל מיני נסיבות כאלה ואחרות כמו קריירה לא מספקת, יחסים רומנטיים מתסכלים ואפילו התנגשות מקרית בין רצונות סותרים אצל אותו אדם. המקור לכל הבעיות של לחץ נפשי הוא כאמור חוסר האיזון הפנימי, ועל כן קיימים הבדלים בין התגובות של אנשים לאותם מקרים. טיפול בסטרס מבוסס על הכרה בתחושות שונות ועל הפעלת המשאבים הקיימים במוחו של האדם על מנת לפתור את האיזון ולהחזיר את המצב לקדמותו .

האפקטיביות של טיפול בסטרס

לסיכום, אירועים לא נשלטים הם אלו אשר מעוררים בצורה הבולטת ביותר חוויה של לחץ נפשי. תחושות דחק יכולות להיות מטופלות ביעילות באמצעות שיטת HSC, המוכיחה את האפקטיביות שלה עבור כל סוגי הגורמים .